Stowarzyszenie Monar Poradnia oraz Klub Młodzieżowy "Piekarnia Wartości" szukają wolontariuszy

Poszukujemy wolontariuszy do dwóch naszych placówek - poradni oraz mieszczącej się w tym samym miejscu świetlicy młodzieżowej.

Jeżeli zastanawiasz się czy praca z ludźmi właśnie w takim charakterze jest dla Ciebie - zapraszamy do Zespołu. Zapewniamy przyjazną atmosferę, możliwość rozwoju, program wolontariatu.

W przypadku poradni - wolontariat 1 dzień w tygodniu w godzinach pracy poradni - 15-21 (środy lub czwartki). Przygoda z poradnią rozpoczyna się od rejestracji gdzie to mamy pierwszy kontakt z klientem, więc niezmiernie ważne jest to by człowieka zgłaszającego się po pomoc nie przestraszyć, gdyż to dla niego już trudna sytuacja. Następnie wolontariusz dołącza do zespołu superwizyjnego "młodej kadry" gdzie ma możliwość uczestniczyć w omawianiu przypadków, możliwych trudności jakie występują w pracy terapeutycznej, oraz doszkalać się z zakresu teorii nt pracy terapeutycznej, substancji, mechanizmów, postaw itd, itp… Zadawanie pytań na bieżąco jest mile widziane ;)

W przypadku Świetlicy - wolontariat do wyboru od 1 do 3 dni w tygodniu, gdyż tyle pracuje świetlica - poniedziałek, środa, piątek w godzinach 15-20. Wolonatriat rozpoczyna się od oczywiście poznania dzieciaków i uczestniczenia w zajęciach. Z czasem wolontariusz dołącza do realizowanych w świetlicy warsztatów, socjoterapii, grup wsparcia i innych. Wolontariusz z czasem również ma możliwość uczestniczenia w zebraniach zespołu, na których omawiane są kierunki pracy z dzieciakami. Oczywiście tutaj też zadawanie pytań na bieżąco jest mile widziane ;)

Miejsce wolontariatu to oczywiście Stowarzyszenie Monar Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi przy ul. Tuszyńskiej 123/125, Świetlica Klub Młodzieżowy "Piekarnia Wartości" adres ten sam :)

Więcej szczegółów u Małgorzaty Bogdanowicz pod nr telefonu 780015310